Haber

Diyarbakır anneleri çocuklarını istiyor

Dağa kaçırılan çocukları için HDP il binası önünde oturma eylemi yapan Diyarbakırlı anneler kararlılıkla nöbetlerini sürdürüyor.

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan ailelerin 3 Eylül 2019’da başlattığı oturma eylemi 1204. gününde devam ediyor.

Ellerinde çocuklarının fotoğrafıyla beklemeye devam eden annelerden Bedriye Uslu, oğlu Mahmut’a kavuşmak için her sabah çadırın yolunu tuttuğunu söyledi.

Oğlunu almadan gitmeyeceğini belirten Uslu, “HDP bizim evlatlarımıza sebep oldu. Onları dağlara, taşlara mahkûm ettiler. Rabbim HDP’deki hakkımızı vermesin. Kirli ellerini çocuklarımızın üzerinden çeksinler. Yeter artık bu çile.Ben HDP’li çocuğumu istiyorum.Evlatlarımızı bıraksınlar, bitsin hasretimiz.”

7 yıl önce 23 yaşında dağa çıkarılan Hatun için harekete geçen anne Nihan Çiçek, kızına yıllardır hasret kaldığını belirtti.

“Kızların dağlarda ve mağaralarda ne işi var?” Çiçek dedi ki:

“En güzel ev annesinin kucağıdır. Biz para mal mülk peşinde değiliz. HDP’li kızımı istiyorum. O gelene kadar buradan ayrılmam. Kızımı sabırsızlıkla bekliyorum ve çok özlüyorum. . Buradaki bütün veliler çocuklarını bekliyorlar, gelsinler devletimize teslim olsunlar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu