Haber

Belediye Kendi Üretiyor, Kent İçin Kullanıyor

Karşıyaka Belediyesi, çocuk oyun parklarında kent mobilyaları ve ekipmanları üretmeye devam ediyor. Ayrıca kent estetiğinin güçlendirilmesi ve vatandaşlara konforlu bir yaşam sunulması amacıyla yürütülen çalışmalarda Belediye tarafından üretilen asfalt ve parke taşları kullanılmaktadır. Yerel kaynaklarla ekonomik üretim yaparak hem belediye bütçesine hem de kent ekonomisine katkı sağlamaktadır.

DAHA EKONOMİK, DAHA RAHAT

Park ve ağaçlandırma alanlarında kullanılan oyun evleri, kaydıraklar, banklar, ahşap bitki kutuları, çöp kutuları, oyun üniteleri, tribünler vb. Malzemeler Karşıyaka Belediyesi Şantiye Tesislerinde bulunan ahşap atölyesinde üretilmektedir. Üretilen envanterler, belediye çalışanlarının emeği ile kentle buluşturulur; Karşıyaka’nın park, bahçe ve yaşam alanlarında kullanılmaktadır. Ayrıca oturma ünitelerinin üzeri belediye tarafından üretilen pergolalarla kapatılarak vatandaşların daha konforlu bir ortam sağlaması sağlanmıştır.

PARKLET DE ÜRETİLİYOR

Diğer taraftan; Karşıyaka Belediyesi’nin ahşap ve demir atölyelerinde de parke üretimi yapılmaktadır. Bir nevi sosyalleşme alanı olarak tasarlanan parkletlerde sabit veya portatif oturma alanları bulunuyor. Hava şartlarına karşı savunma özelliği bulunan parkletler, bitkilendirme alanları ve ışıklandırma ile vatandaşlar için ayrı bir konfor alanı oluşturuyor. Halen üretimi devam eden parkelerin Atakent Mahallesi’nde üretimi devam eden parkta kullanılması planlanıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu